Blog > Komentarze do wpisu
Wspólne Terminologie używane w Usługach kurierskich

Tak jak w każdej innej branży, są pewne terminologii, które są używane wyłącznie w branży kurierskiej. Ale usługi kurierskie również korzystać z wielu terminów i żargon, które są bardzo podobne do naszych stałych usług pocztowych. O zrozumienie tych terminologii i wyrażenia są ważne i twoje zadanie dużo łatwiejsze szczególnie podczas polowania na dobre firmy kurierskiej. Więc oto kilka najczęściej używanych terminów w sektorze kuriera, że ​​na pewno może okazać się bardzo pomocne dla ciebie pewien czas lub innych.

Jednym z ważnych okres, że trzeba być świadomym, to "zezwolenie"; odnosi się to do uprawnień, które ma być udzielone przez urzędników wyższego szczebla w firmie kurierskiej statku paczek, które zawierają niebezpieczne przedmioty lub substancje, które muszą być rozliczone przez organy celne, jak leków. "Opłaty maklerskie" to kolejny termin, który jest używany w związku z zezwoleniem; opłata ta pobierana jest przez agenta celnego za usługi, które On ofiarowuje uzyskania towarów rozliczanych przez organ celny. Masowe wysyłki jest inny wspólny żargon, który jest używany do oznaczania towarów lub przesyłkę, która wynosi ponad 75 funtów.

Innym częstym terminologii stosowanej w większości usług kurierskich jest call center wysyłki; odnosi się to do scentralizowanych usług telefonicznych, gdzie potencjalny klient może zadzwonić na pick-up i zamówienia na dostawy. COD to kolejny wspólny termin zwłaszcza stosowane w tych dniach przez witryn handlowych, co oznacza pobraniem, gdy odbiorca musi zapłacić za przesyłkę, zanim zostanie przekazany do niego. Numer potwierdzenia jest unikatowy identyfikator, który podany jest do każdego klienta, za pomocą którego mogą być wykorzystywane do śledzenia poszczególnych działek, a także jako potwierdzenie, że zamówienie zostało przetworzone w odpowiedni sposób.

CSR to kolejny termin, który oznacza przedstawiciela biura obsługi klienta, jest to osoba, która będzie rozmawiać wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości i zapytań. Innym powszechnym terminem używanym zwłaszcza podczas transportu cennych przedmiotów jest DV lub zadeklarowanej wartości, jest to wartość produktu, podanych przez klienta wysłanie przedmiotu. Można zauważyć, termin SNR wiele razy na rachunku, co oznacza podpis nie jest wymagane w tym przypadku, przesyłki mogą być przekazywane do nikogo, a nie tylko do konkretnej osoby.

Zdając sobie sprawę z tych stosowanych w terminologii usługi kurierskie ułatwia skorzystać z tej usługi do jej najlepszych.

Znając wyjątkowe terminologii stosowanych w kurierską Hiszpania sektora ułatwia stosowanie tego systemu. Podobnie, istnieją również warunki, które są używane szczególnie do wysyłania pozycji przez przesyłki do Hiszpanii .czwartek, 04 sierpnia 2011, poradykurierskie

Polecane wpisy